su arıtma sistemleri
ANA SAYFA TEKNİK BİLGİLER İLETİŞİM
ultraviole-2
Kum Filtresi
Aktif Karbon Filtresi
Demir-Mangan Filtresi
Su Yumuşatma Filtresi
Kartuş Filtreler 
Ters Ozmoz Sistemleri
Dolomit Filtre
Utrafiltrasyon Sistemleri
Ultraviyole Üniteleri
Klor ile Dezenfeksiyon 
Ev Tipi Su Arıtma Cihazları
Yedek Parçalar ve Sarf Malz.
Teknik Servis
ultraviyole

Ultraviyole Üniteleri

Ultraviyole üniteleri, suya herhangi bir kimyasal katmadan, sadece ultraviyole ışınları ile sudaki bakteri ve mikroorganizmaların giderilmesinde kullanılmaktadır. 

Ultraviyole cihazı içerisinde bulunan UV ışını yayan lambalar mikroorganizmaların DNA yapısını bozarak etkisiz hale getirir. Bu sayede sudaki bakteri ve mikroorganizmaların giderilmesinde % 99,9 oranında dezenfeksiyon sağlanır.

 

Paslanmaz çelik gövde içerisine konulan lamba kılıfları, 14 W, 21 W, 45 W ve 65 W güçlerinde ultraviyole lambalarını korumak amacı ile kullanılmaktadır. 

 

Ultraviyole sistemleri ile sudaki mikroorganizmaların giderilmesi işleminde yüksek verim elde edilmesi için, UV ışınlarının direk olarak mikroorganizmaların DNA’ sına etki etmesi gerekir. Bu sebeple ultraviyole ünitesinden önce, varsa, sudaki tortuların giderilmesinde yarar vardır.

 

Ultraviole üniteleri, katkısız dezenfeksiyon işlemi sağlaması, yüksek verim elde edilmesi, suyun tadında herhangi bir değişikliğe sebep olmaması ve ekonomik olması açısından tercih sebebidir. Dolayısı ile kullanımın olduğu nihai noktada uygulanması, tüm bu özelliklerden tam verimle yararlanmayı sağlayacaktır.

ultraviole
Her hakkı saklıdır © 2010  Matek Çevre Teknolojileri ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. Ltd.Şti   / Water treatment technologies web tasarım uygulama  ajans DK