su arıtma sistemleri
ANA SAYFA TEKNİK BİLGİLER İLETİŞİM
Kum filtresi
Kum Filtresi
Aktif Karbon Filtresi
Demir-Mangan Filtresi
Su Yumuşatma Filtresi
Kartuş Filtreler 
Ters Ozmoz Sistemleri
Dolomit Filtre
Utrafiltrasyon Sistemleri
Ultraviyole Üniteleri
Klor ile Dezenfeksiyon 
Ev Tipi Su Arıtma Cihazları
Yedek Parçalar ve Sarf Malz.
Teknik Servis
yüzey borulamalı kum filtresi
kum filtresi
otomatik kum filtresi
otomatik tortu filtresi

Kum Filtresi

Suda bulunan askıda katı maddelerin ve diğer tortuların, antrasit ve quartz kum içeren fiberglas (FRP) bir tankın üzerinde bulunan otomatik fleck valf ile servis ve ters yıkama işlemlerinin otomatik olarak yapıldığı filtrelerdir.


Otomatik çok katmanlı kum filtresinin (multi-media filtre) tortu filtresi görevi görmesinin yanı sıra, doğru filtrasyon hızında kullanıldığında kendisinden sonra gelen tüm ekipmanların yükünü hafifletmektedir. Bu özelliğinden dolayı sonraki sistemlerin verimini arttırmakta ve ömrünü uzatmaktadır.

 

Otomatik çok katmanlı kum filtreleri, içme ve proses sularının arıtımında ve atık su proseslerinde bulanıklığın giderilmesinde ön arıtım amacı ile yoğun olarak kullanılmaktadır.

 

Fiberglas tankın medya dağılımı ve filtrasyon hızı kum filtresinin veriminde önemli rol oynamaktadır. Antrasit ve quartz kum minerallerinin miktarı filtrasyon hassasiyetini 20 mikron mertebesine indirmektedir. 

 

Otomatik çok katmanlı kum filtrelerini kumanda eden fleck otomatik valf; servis pozisyonunda filtre katmanlarından suyun süzülerek partiküllerinin tutulmasını, ters yıkama sırasında ise tutulan bu partiküllerin deşarj edilmesini sağlamaktadır.

 

Endüstriyel Yüzey Borulamalı Kum Filtresi

Suda bulunan askıda katı madde ve bulanıklığın giderilmesi için, yüksek kapasitelerde proses – içme sularında ya da atık suların arıtılması ve geri kazanımında, ihtiyaç duyulan tüm sektörlerde, fiberglas (FRP), paslanmaz çelik ya da epoksi kaplamalı karbon çelik tankların üzerine pnömatik aktüatörlü veya elektrik aktüatörlü otomatik vanalar ile yüzey borulama yapılarak üretilen sistemlerdir.

Her hakkı saklıdır © 2010  Matek Çevre Teknolojileri ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. Ltd.Şti   / Water treatment technologies web tasarım uygulama  ajans DK