su arıtma sistemleri
ANA SAYFA TEKNİK BİLGİLER İLETİŞİM
ultrafiltrasyon-sistemleri
Kum Filtresi
Aktif Karbon Filtresi
Demir-Mangan Filtresi
Su Yumuşatma Filtresi
Kartuş Filtreler 
Ters Ozmoz Sistemleri
Dolomit Filtre
Utrafiltrasyon Sistemleri
Ultraviyole Üniteleri
Klor ile Dezenfeksiyon 
Ev Tipi Su Arıtma Cihazları
Yedek Parçalar ve Sarf Malz.
Teknik Servis
ultrafiltrasyon sistemi

Ultrafiltrasyon Sistemleri

Ultrafiltrasyon sistemleri temel prensip olarak filtrasyon tekniğine dayanır. 

 

Ultrafiltrasyon membranlarının gözenek porları 0,1 – 0,01 mikron aralığındadır. 

Suda bulunan askıda katı madde, bulanıklık, renk, BOI (biyolojik oksijen ihtiyacı), KOI (kimyasal oksijen ihtiyacı), bakteri, virüs ve mikroorganizmaların giderilmesinde eşsiz bir filtre görevi görür.

 

Ultrafiltrasyon sistemleri, sudaki bulanıklığı 0,1 NTU değerinin altında, askıda katı madde oranının 1 mg/l den daha düşük seviyelerde, renk değerinin ise % 70 den fazla olacak şekilde dizayn edilmektedir.

 

Ultrafiltrasyon membranlarının ömrünü uzatmak ve tıkanmalarını önlemek amacıyla kimyasal yıkama işlemi sırasında suya hidroklorik asit, sıvı kostik ve sıvı klor dozajları yapılmaktadır.

 

Ultrafiltrasyon sistemleri, deniz suyu ve kuyu suyu ters ozmoz sistemlerinin ön arıtımında, yüzey sularının (nehir, ırmak, göl vs.) ön arıtımında, kaynak sularında partiküllerin giderilmesinde, biyolojik ve kimyasal atık su arıtma tesislerinde geri kazanım için, mikrobiyolojik arıtım gerektiren tüm sularda kolaylıkla ve operatör gereksinimi duymadan otomatik olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Matech - Ultrafiltrasyon Matech - Ultrafiltrasyon-membrani
Her hakkı saklıdır © 2010  Matek Çevre Teknolojileri ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. Ltd.Şti   / Water treatment technologies web tasarım uygulama  ajans DK